Ви тут:  Головна Події Драгоманівська родина в Національній Академії Педагогічних Наук України

Драгоманівська родина в Національній Академії Педагогічних Наук України

ДО в НАПН 1

   30 березня 2018 року колектив кафедри педагогіки і психології дошкільної освіти та дитячої творчості, студенти та магістранти спеціальності «Дошкільна освіта» факультету педагогіки і психології прийняли активну участь у роботі науково-практичного семінару «Василь Сухомлинський і сучасне дошкілля: до 100-річчя педагога», який відбувся у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В.О.Сухомлинського Національної Академії Педагогічних Наук України.

   Усі учасники цього семінару відчули магнетизм особистості Василя Сухомлинського, його педагогічної творчості, яка є ще одним переконливим свідченням великої сили, мудрого багатства і яскравої краси мови українського народу. Саме у педагогічній творчій спадщині педагога відбився природній розум українців, щирість і правдивість почуттів і самовіддана любов до дітей.

ДО в НАПН 5 ДО в НАПН 3

   Студенти були вражені фундаментальними та захоплюючими доповідями легендарних вчених-сучасників: Ольги Василівни Сухомлинської, Івана Дмитровича Беха, Світлани Олександрівни Сисоєвої, Лариси Дмитрівни Березівської, Наталії Василівни Гавриш, які є блискучими послідовниками ідей "Безстрашного лицаря педагогіки". У кожному виступі рефреном звучала думка про те, що методологічною основою формування досконалої, духовної людини є цілісність, системність, урахування вікових особливостей дитини-дошкільника. Гуманістичне глобальне значення педагогічної діяльності Василя Олександровича лежить у переконанні, що виховання повинно відбуватися заради щастя дитини. Учасники семінару переконливо довели, що основою ефективності педагогічної праці вихователя є духовне багатство, щедрість душі, вихованість почуттів, високий рівень загальної, емоційної культури, уміння глибоко вникнути в сутність педагогічного явища, потреба в постійному самовдосконаленні. В своєму виступі «Особистість дитини-дошкільника у творах В.Сухомлинського» Іван Дмитрович Бех наголосив на тому, що педагогіка В.Сухомлинського – відтворення плекаючего виховання, де дуже обережно зберігається самобутність дитини. В цих умовах виховний процес – допомога в розвитку, становленні, самовизначенні дитини, дотик до дитячої душі.

ДО в НАПН 8 ДО в НАПН 2

    Сухомлинська Ольга Василівна розкрила пріоритети педагогічного кредо Великого Майстра у розвитку дитини передшкільного віку, наголошуючи на тому, що причетність Василя Сухомлинського до світу, перш за все до життя людини, була вражаючою, такою, що забирала всю його душу, сповнену глибокими переживаннями. Часто ця причетність її спустошувала, але у постійних людських контактах знову наповнювалась добром і благородством, що не знало меж. Постійний діалог був життєвим кредо В. О. Сухомлинського: без нього він не уявляв свого професійного призначення, свого безкорисливого служіння дітям і дорослим.

ДО в НАПН 7 ДО в НАПН 6

   Атмосфера творчого пошуку, співпраці, захоплення видатними постатями вчених-сучасників, педагогічною спадщиною В.О.Сухомлинського – характерні риси цього семінару. Саме такий дотик до особистості Майстра відображає наскрізний процес виховання в якому ціннісно збагачуються суб'єкти виховного впливу, активізується життєва позиція, відбувається формування ціннісного світосприйняття в умовах аксіологічно насиченої життєдіяльністі, в студентської молоді, в майбутніх вихователів формується аксіологічна картина світу. Про це яскраво свідчать слова вдячності студентів:
  «Висловлюю до Вас найщирішу подяку за цікаве проведення сьогоднішнього дня. В моїй пам'яті залишилися незабутні враження. А ще завдяки Вам здійснилася ще одна моя маленька мрія» (Ілона Христевич).
   «Щиро дякую Вам за надзвичайно цікаву конференцію! Особисто для себе здобула багато цікавої і корисної інформації. Спілкування вийшло просто чудове. Маю надію на те, що пощастить ще раз взяти участь в такому заході» (Ірина Мурашко).
   Бачимо велику Ласку Божу в тому, що маємо щастя співпрацювати з такими чудовими науковцями, викладачами, студентами.

ДО в НАПН 4

    Божої благословення Вам, шановні колеги на «сродну» справу!