36-ті роковини Чорнобильської трагедії
26 квітня у 1986 році сталася найбільша техногенно-екологічна катастрофа сучасності – аварія на Чорнобильській АЕС. Ця дата розділила життя на до і після. Вибух на атомній електростанції перетворив місто Прип'ять і 30 км поліських лісів на зону відчудження – покинуту і небезпечну на сотні років. Близько 116 000 людей отримали статус переселенців і більше 6 000 – ліквідаторів. Ми стали свідками не тільки всесвітньої трагедії, а й безмежної мужності, жаги до життя багатьох тисяч наших земляків.
Такі трагедії не мають кордонів, а тому їх наслідки можуть торкнутися кожного, хто живе на цій Землі. Та, схоже, що це горе мало чого навчило людство... Жити в мирі на нашій неймовірній планеті не всім до снаги... У 2022-му в Чорнобильську зону прийшов ворог видимий і осяжний. Зона напівзнищена, зруйновані результати роботи десятків тисяч людей. І це зробили наші сусіди-росіяни – а серед них точно є нащадки тих, хто брав участь у ліквідації аварії на ЧАЕС. На цей момент, під окупацією залишається і Запорізька АЕС...
Вшануємо у цей день пам’ять героїв, які рятували наше життя! Цей подвиг назавжди записаний до літопису людської мужності та навічно залишиться у пам’яті українського народу!