23 серпня в Україні відзначають День Державного Прапора
Синьо-жовтий прапор для українців − це не лише один із трьох державних символів, а й символ свободи, гідності і незламності нашої Незалежної України.
Свято було засновано в 2004 році президентом Леонідом Кучмою. «На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України постановляю установити в Україні День Державного Прапора України, який відзначати щорічно 23 серпня», – йдеться в Указі Президента України від 23.08.2004 № 987/2004.
Однак історія українського прапора почалася задовго до цього. Першим задокументованим використанням жовтого та синього кольорів був герб Львівської землі. А ось перше офіційне визнання синьо-жовтого прапора відбулося 22 березня 1918 року, коли Центральна Рада ухвалила Закон, затвердивши поєднання жовтого і блакитного кольорів як прапору Української Народної Республіки.
28 січня 1992 року Верховна Рада України прийняла закон про Державний прапор України, згідно з яким національний прапор затверджувався як державний.
Упродовж історичного становлення Української держави синьо-жовтий прапор був символом боротьби за національні та соціальні права українського народу і за часів незалежності став Державним Прапором України. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праця, краса і багатство рідної землі.
Сьогодні синьо-жовтий стяг став справжнім символом звитяги та мужності українського народу. Ми щиро дякуємо нашим захисникам, Збройним силам України, а також працівникам на фронті та в тилу, усім, хто наближає нашу перемогу. І вона неодмінно буде за Україною!