23 червня 2025 року на кафедрі практичної психології було проведено засідання круглого столу, в якому взяли участь стейкхолдери спеціальності «Психологія» (ОПП «Практична психологія», «Кризова психологія»): Панок Віталій Григорович, дійсний член НАПН України, доктор психологічних наук, професор, директор УНМЦ практичної психології і соціальної роботи НАПН України; Костюшко Оксана Миронівна, кандидат філологічних наук, директор ліцею № 3 Подільського району м. Києва та викладачі кафедри практичної психології.
Заступник декана з роботи із студентами старший викладач Ірина Матвієнко передала учасникам привітальне слово від декана факультету професора Тараса Олефіренка.
У межах реалізації міжнародного освітнього проєкту «EU4YOUTH – Post-conflict Education and Trauma-Informed Pedagogy Programme», що здійснюється у партнерстві між Українським державним університетом імені Михайла Драгоманова та Університетом Вітаутаса Магнуса (Литва), 29 травня 2025 року відбулося чергове лекційно-тренінгове заняття на тему: «Соціальні та культурні чинники переживання втрати». Заняття готували і проводили у тандемі професор Олександр Митник та доцент Валентина Харламенко.
🔔 Запрошуємо на майстер-клас!
🗓 19 травня 2025 року 🕔 Початок о 17:00
📍 Формат: онлайн (Google Meet) 🔗 Приєднатися до зустрічі
👩🏫 Спікер: Унінець Ірина Михайлівна
Доктор філософії (PhD), доктор економічних наук, професор
🎯 Тема:
Застосування Моделі Балансу Носсрата Пезешкіана для трансформації освітнього процесу в напрямі психотерапевтичного впливу.
📌 У програмі:
- Практичні техніки допомоги та самодопомоги
- Обговорення прикладів впровадження Моделі Балансу в освіті
🤝 Чекаємо всіх колег і здобувачів освіти!
Запрошуємо до участі в серії практико-орієнтованих воркшопів у межах міжнародного проєкту EU4YOUTH – Post-conflict Education and Trauma-Informed Pedagogy Programme:
📅 19–22 травня 2025 року
📌 Понеділок, 19.05 | 17:00
Ірина Унінець
«Застосування Моделі Балансу Н. Пезешкіана для забезпечення освітнього процесу як психотерапевтичного»
📌 Вівторок, 20.05
⏰ 14:00
Світлана Геращенко
Центр позашкільної освіти «Оберіг» (Боярка, Київська обл.)
«Сучасні підходи до організації позашкільної освіти для дітей з особливими освітніми потребами в умовах пермакриз»
⏰ 17:00
Ірина Тарасова, Алекс Гершанов
«Інструменти ефективного викладання в період стресу та військових викликів»
📌 Середа, 21.05 | 11:00
Тетяна Гребенюк, Ірина Сасіна
КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Димерської селищної ради
«Підготовка фахівців спеціальної освіти та психології: адаптивні стратегії в умовах тривалої кризи»
📌 Четвер, 22.05 | 13:00
Ірина Сасіна, Світлана Геращенко
ІРЦ Шевченківського району м. Києва
«Інклюзивне освітнє середовище: як врахувати потреби дітей з особливими освітніми потребами»
📍До участі запрошуються викладачі, педагоги, психологи, здобувачі освіти, працівники інклюзивних центрів та всі, хто працює в умовах освітніх викликів.
Захід реалізується за підтримки Європейського Союзу, Міністерства закордонних справ Литви, а також партнерських організацій.
У межах міжнародного освітнього проєкту «EU4YOUTH – Post-conflict Education and Trauma-Informed Pedagogy Programme», що здійснюється у партнерстві між Українським державним університетом імені Михайла Драгоманова та Університетом Вітаутаса Магнуса (Литва) розпочато реалізацію нової навчальної програми «Особливості переживання горя та втрати», яка є системним продовженням попередньої програми «Психологічна допомога особистості при переживанні травматичного досвіду». Якщо у першій увага зосереджувалася на загальних підходах до стабілізації стану людини в кризових ситуаціях, то новий курс заглиблюється у специфіку втрати як одного з найпоширеніших та найглибших варіантів кризового стану.