29 січня 2025 року в STEAM школі КМДШ ГРАНД відбувся професійно-орієнтований захід «СТЕМ-День із КМДШ ВСЕСВІТ!», організований у співпраці зі стейкхолдерами школи КМДШ кафедрою початкової освіти та інноваційної педагогіки та Педагогічним факультетом УДУ імені Михайла Драгоманова. Ця подія зібрала викладачів та здобувачів 013 «Початкова освіта» та ОНП 011 «Освітні, педагогічні науки» для обміну досвідом у сфері STEAM-освіти.
Детальніше: ПАРТНЕРСЬКА ВЗАЄМОДІЯ ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ STEAM ШКОЛИ КМДШ ГРАНД
Впродовж багатьох років кафедра початкової освіти та інноваційної педагогіки (завкафедри проф. О. Матвієнко) співпрацює з багатьма партнерами задля імплементації цілей сталого розвитку у фаховій підготовці майбутніх педагогів загалом та забезпечення якості освіти зокрема.
У цьому зв’язку, надійними партнерами в підготовці майбутніх учителів початкової школи до реалізації змісту природничої та громадянської освіти є: Національний ботанічний сад імені М. М. Гришка, Ботанічний сад імені О.В. Фоміна, ДНВП «Картографія», Національний природничий музей НАН України, Музей води, Планетарій, Музей історії Києва, Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського (Об'єднана гідрометеорологічна станція Київ).
Так, забезпечуючи якісну освіту при вивченні «Основ природознавства», «Методики викладання природничої освітньої галузі», використовуємо музейне середовище Національного природничого музею НАН України для проведення лекційних та практичних занять з різних тем. Зокрема, дуже пізнавальними та наочними саме з музейними експонатами є лекції «Ендогенні та екзогенні процеси рельєфоутворення», «Методика формування в учнів знань про тварин / рослин та середовища їхнього існування», «Вплив клімату на живу природу та заходи збереження довкілля» й інші, які проводяться проф. Т. Васютіною для студентів денної і заочної форм.
Детальніше про роботу здобувачів освіти у музеї за покликаннями:
Цінною для нас є співпраця з Державним науково-виробничим підприємством «Картографія», спільно з яким ось уже другий рік поспіль ми проводимо постійно діючі науково-методичні семінари для вчителів-практиків різних куточків України, нашим стейкхолдерам спеціальності 013 «Початкова освіта», закладам вищої освіти в рамках гостьових заходів. Дописи про це удокладнені на сайті Педагогічного факультету, кафедри, підприємства та шкіл-партнерів.
Окремої уваги заслуговує простір Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка, де відпрацьовуються теми «Способи орієнтування на місцевості», «Рослини природних зон України», «Дикорослі та культурні рослини», «Органи рослин», «Охорона рослин» тощо.
Саме партнерство заради стійкого розвитку нашого ЗВО дозволяє нам проводити заняття на базі Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка та ДНВП «Картографія» безкоштовно, популяризувати досягнення вчених та співробітників установ-партнерів, готувати майбутніх учителів до впровадження отриманих знань і сформованих умінь у власну професійну діяльність у контексті відповідального споживання, боротьбою зі зміною клімату, збереження екосистем суші та водойм.