Про ЗНО з іноземної мови для вступу в магістратуру у 2021 році

15 лютого 2021 року на факультеті педагогіки і психології відбулася онлайн-зустріч, присвячена особливостям ЗНО з іноземної мови для вступу в магістратуру у 2021 році зі здобувачами 4 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності «Початкова освіта» денної форми навчання. Цей захід спрямований на виконання прийнятих Вченою радою факультету рішень (протокол № 4 від 25 листопада 2021 року) відносно  питання про «Особливості викладання іноземних мов на факультеті». У ході підготовки до обговорення цього питання на Вченій раді за розпорядженням декана факультету професора Тараса Олексійовича Олефіренка працювала робоча група, яку очолила доктор педагогічних наук, заступник декана з наукової роботи і міжнародних зв'язків професор Олена Валеріївна Матвієнко.

Після ґрунтовного аналізу роботи викладачів кафедри педагогіки та методик навчання української й іноземної мов Вченою радою було ухвалено рішення, серед яких – створення інформаційної сторінки на сайті факультету "Як підготуватися до ЄВІ з іноземної мови при вступі у магістратуру?"(у п. Абітурієнтові) із розміщенням списку рекомендованих онлайн-ресурсів та літератури на сайті факультету, запровадження курсів з підготовки до ЗНО з іноземної мови для студентів 3-4 курсів, розроблення робочих програм вибіркових (варіативних) дисциплін з іноземної мови та ін., які успішно реалізовуються викладачами кафедри.

ЗНО з англійської 2021

Вступним словом онлайн-зустріч розпочала завідувач кафедри педагогіки та методики початкового навчання, доктор педагогічних наук, професор Матвієнко Олена Валеріївна, яка наголосила на актуальності вступу в магістратуру та важливості здобуття вищої освіти в сучасному різноманітному світі.

Про ЗНО 15.02.21

Спільно з викладачами кафедри педагогіки та методик навчання української та іноземної мов, зокрема ст. викладачем Тутовою Т.Б.,  було проведено ознайомлення майбутніх вступників з алгоритмом реєстрації для проходження єдиного вступного іспиту (ЄВІ) з іноземної мови, його структурою та особливостями, а також обговорено етапи вступної кампанії 2021 року.

Про ЗНО 15.02.21 1

Реєстрація для проходження ЄВІ з іноземної мови та ЄФВВ відбуватиметься через приймальну комісію НПУ імені М.П. Драгоманова з 11 травня до 3 червня 2021 року.

Графік складання іспитів:

• ЄВІ з іноземної мови – 30 червня,
  • ЄФВВ – 2 липня 2021 року.

Особливості ЄВІ в магістратуру:

1– читання (22 завдання) 📚

2 – застосування мови (20 завдань) 📝

Відповідно до переведення відповідей в бальну систему  42 завдання – 200 балів. Для складання іспиту з іноземної мови достатньо правильно відповісти на 10 завдань, що в сумі дає 100 балів (прохідний бал).

Доценти  Бернацька О.В. та Пуха З.Д. поділилися алгоритмами та лайфхаками підготовки до успішного складання єдиного вступного іспиту з іноземної мови, а саме:

1. Планування. Викладачі зауважили, що за 4,5 місяці цілком можливо підготуватися до успішного складання іспиту, за умови планування часу студентами для вивчення англійської мови.
  2. Читаємо-Читаємо-Читаємо. Для виконання завдань з першого блоку це вкрай необхідно. Що для цього потрібно? Усе просто – більше читати і якомога менше вдаватися до допомоги словника. Головне – навчитися виділяти основну ідею тексту, відрізняти важливу інформацію від другорядної. Ідеальним варіантом буде знайти оригінальні джерела: англійські газети, книги, журнали.
  3. «Підтягуємо» граматику. Єдиний вихід у даному випадку – освіжити в пам’яті граматичні знання та практикувати вживання мови. Це досить клопітка частина вивчення англійської мови, з великою кількістю тонкощів і нюансів, які потрібно просто запам'ятати. Тут важлива системність і послідовність, тому краще користуватися перевіреними підручниками та дивитися відео з носіями мови, де вони пояснюють граматику! В інтернеті можна знайти велику кількість підручників, у тому числі й безкоштовних.
  4. Аналізуйте свій прогрес. Для цього можна скористатися онлайн-тестами, їх безліч в інтернеті. Пробне тестування з англійської для ЗНО та тести British Council цілком підійдуть.
  5. Споживайте побільше інформації англійською. Наприклад, слухайте новини, англійською мовою, подивіться свій улюблений серіал або фільми в оригінальному озвученні. В Ютубі на іноземних каналах також можна знайти велику кількість пізнавальних відеороликів.
  6. Почніть вести diary (щоденник) лише англійською мовою. Записуйте те, чим щодня займаєтеся, те, що зробили певного дня, або те, що плануєте зробити.
  7. Не панікуйте і не прислухайтеся до панікерів. Пам’ятайте, спокій помножений на позитивізм та ваші знання неодмінно принесе позитивний результат!
  8. Вірте у СЕБЕ!!!

А також викладачі наголосили на необхідності відвідування факультативних занять з іноземної мови, де викладачі практикують типові тестові завдання відповідно до посібника для підготовки до ЄВІ з англійської мови до магістратури.

Про ЗНО 15.02.21 2