Міжнародний день академічної доброчесності (2021)

21 жовтня світова спільнота щороку відзначає Міжнародний день академічної доброчесності. У 2021 році Україна вже вдруге долучається до святкування цього важливого дня. Проєкт сприяння академічній доброчесності стартував в Україні на початку 2016 року за ініціативи Американської ради з міжнародної освіти в партнерстві з Міністерством освіти і науки України та профільним парламентським комітетом і спрямований на якісну зміну ціннісних підходів та орієнтирів у вищій освіті.

Його метою є донести до університетської спільноти значення академічної доброчесності й наслідки недотримання її постулатів.

 

Категорія академічної доброчесності є всеохоплюючою. Вона стосується не лише загальної корпоративної культури університету, внутрішньої культури студента, а також включає в себе духовні засади, етичні і моральні принципи.

 

Визначальною стає роль закладів вищої освіти України у вихованні поваги до закону та віри здобувачів і викладачів у власні можливості, прагнення до формування в учасників освітнього процесу вміння чесно та відповідально працювати з інформацією, культивування поваги до інтелектуальної власності та авторських прав. Адже дотримання принципів академічної доброчесності є двостороннім процесом. Саме викладачі університету є прикладом та взірцем для наслідування молодого покоління.

 

Тож, шановні викладачі та здобувачі вищої освіти, демонструймо один одному небайдужість до якісної освіти в Україні – втілюймо в життя ідеали доброчесності та високого професіоналізму, аби надихати нашу молодь розвиватися, створювати власні проєкти та досягати нових вершин в освіті та науці на засадах академічної доброчесності.

 

Запрошуємо переглянути буклет "Академічна доброчесність" для всіх учасників освітнього процесу в НПУ імені М. П. Драгоманова.

 

21 жовтня Акад добр