Зустріч студентів з реставраторами живопису храму Микола Чудотворця на Подолі
11 квітня студенти кафедри образотворчого мистецтва ознайомилися з роботою відомих київських реставраторів, що реставрують памʼятку ХVІI століття на київському Подолі – храм Миколая Чудотворця (Миколи Притиска). Реставратор цього храму Юрій Гузенко докладно і цікаво розповів про історію цієї церкви, збудованої на місці старої дерев’яної будівлі, що вважалася найдавнішим храмом Подолу. Відомий київський фахівець наголосив на важливості для реставратора проведення ретельного наукового дослідження, оскільки проєкт реставрації ґрунтується на встановленні її стильових характеристик як синтезу українського бароко та історизму. Також пан Юрій розповів про докладне вивчення фахівцями історії руйнувань і відновлень храму. Ось чому реставраторам церкви було важливо не порушити її особливість, оскільки розписи храму не утворюють стилістично єдиний комплекс зображень, а складаються з фрагментів і окремих композицій різних періодів. Він надав можливість студентам відчути особливості живописних фрагментів XVIII століття або розписів 1890-х років.
Останні реставраційні роботи в храмі проводилися вже на початку цього століття. Юрій Гузенко пояснив різницю між різними видами реставраційних робіт, коли поновлюють шедеври мистецтва толерантно, зберігаючи всі нюанси роботи попередніх майстрів. І коли фактично по-новому пишуть певні частини зображень. Справжнє мистецтво реставратора полягає саме в пошані і збереженні здобутків сакрального мистецтва.
Реставратори поділилися зі студентами секретами взаємодії сучасних шпаклівок, фарб та лаків з давніми фресками. Ми дізналися про те, як найкраще застосовувати олійні фарби з додаванням емалі ПФ, що дає пластичність і довготривалість зображенням. Студентів надихнуло спостереження за роботою Юрія Рудько та Тетяни Петренко. Спілкування з фаховими реставраторами було дуже інформативним, пізнавальним і цікавим для наших студентів.