Майстер-клас польського скульптора Беати Котецької

Майстер клас Беати Котецької 122 жовтня студенти і викладачі кафедри взяли участь у цікавому онлайн майстер-класі відомого польського скульптора Beata Kotecka (Беата Котецька). Майстер зацікавила наших учасників не тільки цікавими практиками сучасного мистецтва Польщі, новими технологіями і образними рішеннями, але в першу чергу презентувала методичний досвід навчання скульптурі в Університеті імені Адама Міцкевича у Познані. Пані Беата наголосила на послідовних практиках формування творчого мислення студентів у процесі навчання скульптурі в контексті загального руху від художньої ерудиції до образної креативності. Так, на першому курсі студенти Познаньського університету працюються над художньою формою на основі масштабування природних об’єктів зі зміною перспективної точки зору; на другому – працюють над рельєфом із архітектурними мотивами, синтезуючи мистецтво скульптури та рисунка; завершуюють навчання скульптурі роботою над портретом з акцентуванням експресії образу шляхом усвідомленої деформації. Презентована технологія зацікавила не тільки студентів, але й наших викладачів, які вирішили впровадити пропонований підхід у практику навчання скульптурі на наших освітніх програмах, Це особливо важливо з урахуванням того факту, що доцент кафедри Олександр Красноголовець застосовував у своїй викладацькій практиці низку подібних ідей, проте які не стали цілісною системою. Навчаємося разом, впроваджуємо найкраще, розвиваємося постійно!

Майстер клас Беати Котецької 1