Ви тут:  Головна Факультет Структура Кафедри Кафедра дошкільної освіти Стейкхолдери Відзначаємо професійне свято працівників науки України!

Відзначаємо професійне свято працівників науки України!

🔭🔬⚗️🧫🧪📚 Відзначаємо професійне свято працівників науки України!

✍️👥🎙🗂 В рамках відзначення Днів науки на базі кафедри дошкільної освіти педагогічного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова 2️⃣4️⃣ травня 2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣ року було проведено гостьові лекції.

✨Зустріч відкрила завідувачка кафедри дошкільної освіти УДУ імені Михайла Драгоманова докторка педагогічних наук, професорка Ганна Цвєткова, за ініціативою якої відбувся цей науковий захід.

👥 До гостьових лекцій доєднались провідні науковці сучасного дошкілля:
🔸Ілона Дичківська, завідувачка кафедри дошкільної педагогіки і психології та спеціальної освіти імені професора Т.І. Поніманської Рівненського державного гуманітарного університету;
🔹 Олександр Семенов, завідувач кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Волинського національного університету імені Лесі Українки, доктор педагогічних наук, професор;
🔸 Олена Половіна, завідувачка кафедри дошкільної освіти Київського Університету імені Бориса Грінченка, кандидатка педагогічних наук, доцентка;
науково-педагогічні працівники, аспіранти, студенти, педагоги-практики.

📗📙📔📘 Одна з гостьових лекцій на тему «Сучасна дошкільна педагогіка в інноваційному спрямуванні» представлена спікером Ольгою Рейпольською, завідувачкою лабораторії дошкільної освіти і виховання Інституту проблем виховання НАПН України, докторкою педагогічних наук, доценткою, стейкхолдером.
Ольга Дмитрівна презентувала основні праці як науковий доробок колективу лабораторії, яку вона очолює багато років, зокрема: навчально-методичні посібники «Формуємо у старших дошкільників цілісне світобачення»; «Формування базових якостей особистості дітей старшого дошкільного віку в ДНЗ», «Виховуємо базові якості старшого дошкільника в умовах ДНЗ», «Поряд і разом: соціалізуємо старшого дошкільника», «Освітнє середовище закладу дошкільної освіти: технології проєктування»; монографії: «Соціалізація дітей старшого дошкільного віку» (2018);
«Виховання дітей раннього віку у закладах освіти різних типів»; методичні рекомендації «Розвиток старшого дошкільника в освітньому середовищі закладу дошкільної освіти»;
Концепція освіти дітей раннього та дошкільного віку (2020);
Концепція виховання дітей та молоді в цифровому просторі (2022).
🗃 Електронні варіанти цих наукових робіт можна завантажити з електронної бібліотеки НАПН України URL: Електронна бібліотека НАПН України: як засіб сучасного навчального середовища - Digital Library NAES of Ukraine (iitta.gov.ua)

🤔 📊 Не менш цікава гостьова лекція була представлена спікером Оксаною Ступак, докторкою педагогічних наук, доценткою кафедри дошкільної освіти УДУ імені Михайла Драгоманова на тему: «Квалітативні дослідження: методологія, напрямки та приклади».
Лекція Ступак О.Ю. була присвячена особливостям організації та проведення квалітативних (якісних) досліджень адаптації та інтеграції українських дітей дошкільного і шкільного віку в Чехії в умовах вимушеної еміграції внаслідок військової агресії Росії проти України.
Лекція розпочалася з порівняння особливостей та відмінностей квалітативних (якісних) та квантитативних (кількісних) наукових досліджень, було розкрито структуру та дизайн якісного дослідження, висвітлено види та особливості методу наративного інтерв`ю, основні моменти організації та проведення дослідження, кодування та інтерпретації результатів.
Було окреслено теми основних перспективних напрямків досліджень: формування психологічного клімату дитячого колективу, подолання емоційного вигорання педагогів, формування психологічного благополуччя педагогів, адаптація та соціально-емоційна підтримка українських дітей в еміграції, інтеграція в європейському освітньому просторі та реінтеграція українців після повернення додому в умовах війни. Лекцію проведено атмосферно, натхненно, енергійно, емоційно-чуттєво. Її зміст був наповнений цікавими моментами, прикладами, що зацікавило усіх присутніх, зародило творчо-наукову дискусію та багато схвальних відгуків аудиторії.

🙂💐 Щира вдячність всім організаторам, шановним лекторам-спікерам та учасникам наукового заходу за чудову атмосферу та єднання задля осучаснення дошкільної освіти!

дні науки 24.05.23 1дні науки 24.05.23 1