Студенти 1 курсу у Державній науково-педагогічній бібліотеці України ім. Василя Сухомлинського
✨📚Бібліотеки завжди були осередками знань, місцем зустрічі з книжками, ідеями та думками великих людей. Особливе місце серед них займає Державна науково-педагогічна бібліотека України ім. Василя Сухомлинського, яка стала не лише джерелом літератури, але й символом педагогічної мудрості та гуманізму.
Нещодавно з ініціативи Ганни Цвєткової – докторки педагогічних наук, професорки, завідувачки кафедри дошкільної освіти УДУ імені Михайла Драгоманова, у супроводі кандидатки педагогічних наук, доцентки Софії Довбні та викладачки Ірини Кузьменко студенти 1️⃣ курсу групи І-А відвідали Державну науково-педагогічну бібліотеку України ім. Василя Сухомлинського.
Працівники бібліотеки ознайомили студентів із правилами користування бібліотекою, фондами читального й навчального абонементів, а також розповіли про сайт бібліотеки та особливості роботи з електронним каталогом і репозитарієм.
Під час екскурсії студенти не тільки ознайомилися з ресурсами бібліотеки, а й мали змогу побувати у Кімнаті-музеї рідкісної книги! Це унікальне місце, яке вразило своєю атмосферою та цікавими експонатами. Деякі датуються кількома століттями, і їхнє оформлення, друк, ілюстрації створюють незвичайний зв’язок із минулим. Особлива цінність Кімнати-музею полягає в унікальній можливості не лише побачити старовинні видання, а й доторкнутися до історії: кожну книгу можна потримати в руках, погортати, відчути вагу часу на сторінках. Це дарує особливе відчуття причетності до минулого, адже дотик до таких книг створює враження, ніби перегортаєш саму історію…
Екскурсія до Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. Василя Сухомлинського нікого не лишила байдужим. Навпаки, вона пробудила інтерес до історії книжкової справи та національної культурної спадщини. Захоплення, з яким студенти обговорювали свої враження, ще раз засвідчує, що такі візити є невід’ємною частиною формування глибокого, осмисленого ставлення до культури, знань та історичної спадщини. Жива зустріч із рідкісними книгами, їхньою унікальною енергетикою та багатовіковою історією сприяє розвитку інтересу до навчання, дослідницької діяльності й збереження культурних надбань.
😘 Дякуємо декану Педагогічного факультету професору Тарасу Олефіренку, завідувачці кафедри дошкільної освіти професорці Ганні Цвєтковій, кандидатці педагогічних наук доцентці Софії Довбні, викладачці Ірині Кузьменко за можливість бути залученими до заходів, які сприяють розвитку нашої освітньої та наукової діяльності.
👩💻 Автор статті – здобувачка першого (бакалаврського) ступеня вищої освіти Педагогічного факультету спеціальності 012 Дошкільна освіта групи І-А, Даша Калєнцова.