Ви тут:  Головна Факультет Структура Кафедри Кафедра дошкільної освіти Оголошення та події кафедри ДО Підсумки проведення онлайн-марафону Ірини Товкач "Мовленнєва компетентність у площині оволодіння дитиною основами грамоти (за матеріалами навчально-методичного посібника «Пізнаємо грамоту разом»"

👥🇺🇦У рамках Всеукраїнського онлайн-марафону з дошкільної освіти від видавництва «Літера ЛТД» кандидатом психологічних наук, ст. викладачем кафедри дошкільної освіти педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова Іриною Товкач 24 квітня 2024 р. проведено вебінар на тему:«Мовленнєва компетентність у площині оволодіння дитиною основами грамоти (за матеріалами навчально-методичного посібника «Пізнаємо грамоту разом»:👉https://www.youtube.com/watch?v=lQPE8JIn2jE)».

Онлайн марафон Товкач І 24.04.24 1

Ірина Товкач ознайомила учасників онлайн-марафону у кількості 280 осіб (з одночасною трансляцією у Zoom та YouTube) з тим, коли і як відбувається оволодіння дитиною дошкільного віку основами грамоти у відповідності до варіативного складника стандарту дошкільної освіти БКДО 2021 за освітнім напрямом «Мовлення дитини. Основи грамоти». Спікерка дала роз’яснення щодо інновації, мети, принципів, форм взаємодії дорослого з дитиною, на яких базується авторська методика формування усвідомлення мовлення через унаочнення матеріалу, авторську казку, дидактичні ігри та вправи, інтеграцію в різні види предметної діяльності дітей 5-7 років. Також авторка розкрила психофізіологічні особливості дитини старшого дошкільного віку, слушні поради педагогам і студентам.

Отже, авторська методика Ірини Товкач висвітлена у навчально-методичному посібнику «Пізнаємо грамоту разом: формування мовленнєвої компетентності дітей старшого дошкільного віку», який призначений для спільної взаємодії дорослого з дитиною в умовах закладу дошкільної освіти та сім’ї. Авторка розкрила орієнтовний алгоритм роботи з навчально-методичним посібником. Посібник містить навчальну та методичну частини й передбачає індивідуально-парну (дитина і дорослий), індивідуальну (дорослий і 1-4 дитини), індивідуальну групову (дорослий і 5-8 дітей) форми організації роботи з дошкільниками. Навчальну частину розподілено за чотирма розділами з невеликими художніми творами різних жанрів (загадки, чистомовки, вірші, авторські казки); іграми та вправами.

У методичному путівнику подано рекомендації щодо плідної взаємодії з дітьми. Тексти більших за обсягом віршів, авторських казок (їх озвучує професійний актор), можна прослухати, перейшовши за QR -кодом..

Спікерка анонсувала ще один авторський навчальний посібник «Розвивальні картки з іграми та вправами для формування мовленнєвої компетентності в дітей старшого дошкільного віку», який розраховано на індивідуальну роботу дорослого з дитиною, а також для проведення групової роботи за наявності карток у кожної дитини.

На зустрічі Ірина Товкач запропонувала аудиторії погратися картками фішок-чоловічків Голосного, Твердого і М’якого приголосних звуків української мови, картками з літерами, завдяки чому учасники утворювали слова і практикувалися у використанні цих карток.

🌷👏 Вдячні Ірині Товкач за створений емоційно-позитивний настрій та презентацію авторських навчально-методичного та навчального посібників з грифом МОН України, які обов’язково будуть корисними педагогам-практикам і батькам! Браво!

👉💫 Залишаємо для вас посилання на сайт видавництва «Літера ЛТД», де можна придбати ці посібники: https://www.litera-ltd.com.ua/index.php?route=product/product&product_id=751

Онлайн марафон Товкач І 24.04.24 1