Ви тут:  Головна Абітурієнтові Оголошення для абітурієнта! Підсумки онлайн-зустрічі «Підготовка до вступу в магістратуру» для випускників бакалаврату #ПФ_УДУ

Підсумки онлайн-зустрічі «Підготовка до вступу в магістратуру» для випускників бакалаврату #ПФ_УДУ

 

У вівторок 13 лютого 2024 р. о 12:30 командою Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова для випускників бакалаврату денної та заочної форм навчання було проведено онлайн-зустріч «Підготовка до вступу в магістратуру».

У своїй доповіді «Вступ до магістратури в 2024 році: основні положення та нововведення» декан Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова професор Тарас Олексійович Олефіренко розповів здобувачам про особливості цьогорічних вступних випробувань для майбутніх магістрів, окреслив план організації та проведення іспитів відповідно до затвердженого МОН України графіка.

 

YEVIYEFVV grafik 2024 768x1086



Вступні іспити проходитимуть у дві сесії: основна сесія відбудеться з 24 червня до 15 липня, додаткова – з 31 липня до 14 серпня. Для складання єдиного вступного іспиту (ЄВІ) або єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) також передбачено два періоди реєстраціїосновний та додатковий.

  • Основний етап реєстрації триватиме із 7 до 29 травня включно. Реєстрацію здійснюватимуть приймальні комісії закладів вищої освіти. Зареєстровані учасники отримають екзаменаційні листки, у яких буде зазначено дані для входу на інформаційну сторінку «Кабінет учасника вступних випробувань до магістратури» (https://zno.testportal.com.ua/master/login).

  • У додатковий період (17-21 червня) матимуть змогу зареєструватися для проходження ЄФВВ та/або ЄВІ ті особи, які не змогли цього зробити під час основного періоду реєстрації.

 

До 17 червня учасники, зареєстровані на основну сесію вступних випробувань, отримають на своїх інформаційних сторінках запрошення-перепустки, де будуть вказані дата, час і місце проведення тестування, а до 26 липня – учасники додаткової сесії.

 

YEVIYEFVV grafik 2024 768x1086

Інфографіка: УЦОЯО

 

YEVIYEFVV grafik 2024 768x1086

 

Для здобуття ступеня магістра у 2024 році приймаються вступники на основі ступеня бакалавра або магістра, яким необхідно пройти конкурсний відбір за результатами вступних випробувань. Це можуть бути:

  • Єдиний вступний іспит, або ЄВІ — це іспит для вступників, які мають диплом бакалавра чи магістра (відповідно, НРК 6 / НРК 7), що складається з 2-х частин: (1) тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) + (2) тест з іноземної мови. Це випробування проводить Український центр оцінювання якості освіти в комп’ютерному форматі у спеціалізованих екзаменаційних центрах.
  • Єдине фахове вступне випробування, або ЄФВВ — це предметні тести на кшталт НМТ/ЗНО, тільки для вступників з рівнем молодшого бакалавра, бакалавра та магістра (НРК 5, НРК 6 та НРК 7), де оцінюють підготовленість з відповідної спеціальності. ЄФВВ — це також випробування від Українського центру оцінювання якості в комп’ютерному форматі.
  • Фаховий іспит — вступні випробування в магістратуру, які вступник складає безпосередньо у виші. Фаховий іспит визначає, наскільки вступник опанував програму бакалаврату і чи готовий надалі опановувати освітню програму магістратури. Програми фахових іспитів кожен ЗВО затверджує самостійно.
  • Співбесіда — оцінка знань, умінь та навичок вступника з одного чи декількох предметів / дисциплін, яку проводять члени приймальної комісії.
  • Вступний іспит для іноземців — випробування виключно для іноземців та осіб без громадянства для оцінки знань з одного чи декількох предметів / дисциплін, яке замінює всі інші форми іспитів.

До кожної своєї заяви вступникові потрібно додати мотиваційний лист, у якому за певною структурою та вимогами необхідно описати власні досягнення, а також навести аргументи, чим цікавить обрана професія та чому саме в цьому ЗВО ви хочете її опановувати.

 

YEVIYEFVV grafik 2024 768x1086

 

Тарас Олексійович запросив випускників бакалаврату Педагогічного факультету на дві онлайн-зустрічі для майбутніх вступників у магістратуру, де здобувачі матимуть можливість дізнатися про ТЗНК більше від нашої гості, пані Яніни Володимирівни Гончаренко, професора кафедри вищої математики УДУ імені Михайла Драгоманова, експерта відділу змісту оцінювання навчальних компетентностей Українського центру оцінювання якості освіти. Зустрічі проходитимуть у вівторок (20 лютого о 9:30) і середу (21 лютого об 11:00) на платформі Google Meet (деталі у дописі).

 

 

YEVIYEFVV grafik 2024 768x1086

 

Про структуру ЄВІ та можливості підтримки вступників в магістратуру повідомила доцент Юлія Миколаївна Пугач, завідувачка кафедри української й іноземних мов та методик викладання в початковій і дошкільній освіті Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова. Особливу увагу у своїй доповіді Юлія Миколаївна приділила структурі та особливостям підготовки до ЄВІ з іноземної мови.

 

Єдиний вступний іспит є стандартизованим тестом, розробленим спеціально для перевірки знань здобувачів вищої освіти. Він є одним із критеріїв вступу в магістратуру. Тестові завдання єдиного вступного іспиту з іноземних мов укладаються відповідно до програми єдиного вступного іспиту з іноземних мов, затвердженої наказом МОН № 411 від 28.03.2019 (https://testportal.gov.ua/wp-content/uploads/2019/03/nakaz-MON-vid-28.03.2019-411.pdf). Програма єдиного вступного іспиту створена з урахуванням Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти (рівень В1-В2).

 

Тест з іноземної мови складається з 2 частин: читання та використання мови. Блок з читання має 11 завдань: на встановлення відповідності між різними заголовками та уривками тексту, на обрання однієї правильної відповіді після прочитання тексту та на заповнення пропусків у реченнях тексту. Блок з використання мови містить 19 завдань: на перевірку розуміння іншомовної лексики та обрання відповідного слова у тестах, на перевірку знань граматики та обрання правильної граматичної конструкції або слова. На виконання завдань тесту з іноземної мови відводиться 45 хвилин. Серед порад з підготовки до ЄВІ з іноземної мови найважливішими є: розуміння самої структури іспиту, вивчення кількості розділів, вимог та типів завдань; покращення знань з лексики, граматики, а також навичок читання та розуміння прочитаного. Щоб ефективно підготуватися, активно читайте різноманітні тексти, включаючи наукові, художні та публіцистичні матеріали. Саме активне читання та якісне розуміння із визначенням головної ідеї та основних деталей тексту дозволяє побачити, як застосовується граматика та лексика на практиці, що полегшить виконання блоку використання мови. Також пані Юлія заохотила майбутніх вступників у магістратуру використовувати підручники, відеоуроки, різноманітні онлайн-сервіси та безоплатні ресурси, які було подано на слайді презентації:

 

YEVIYEFVV grafik 2024 768x1086YEVIYEFVV grafik 2024 768x1086

 

YEVIYEFVV grafik 2024 768x1086YEVIYEFVV grafik 2024 768x1086

 

 

Із доповіддю «Єдине фахове вступне випробування» виступила професор Світлана Анатоліївна Кушнірук, завідувачка кафедри педагогіки Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова та ознайомила аудиторію із узагальненою та деталізованою структурою предметного тесту, вивчити яку можна переглянувши наступні слайди:

 

YEVIYEFVV grafik 2024 768x1086

 

YEVIYEFVV grafik 2024 768x1086

 

YEVIYEFVV grafik 2024 768x1086

 

YEVIYEFVV grafik 2024 768x1086

 

YEVIYEFVV grafik 2024 768x1086

 

 

Про «Особливості побудови ТЗНК та ЄФВВ для педагогічних спеціальностей та для психологів» розповів професор Олександр Якович Митник, завідувач кафедри практичної психології Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова. Олександр Якович окреслив зміст завдань тесту загальної навчальної компетентності, зокрема двох його основних компонентів: вербально-комунікативного та логіко-аналітичного.

 

YEVIYEFVV grafik 2024 768x1086

 

Шановні випускники бакалаврату – майбутні магістранти! Драгоманівська родина бажає Вам якісної підготовки до успішного складання іспитів у магістратуру. Нехай ваша праця буде продуктивною, а зусилля – винагородженими. Знайте, що кожен з вас має потенціал досягти значних успіхів. Вірте в себе та свої можливості. Не бійтеся викликів, адже саме вони роблять нас сильнішими та досвідченішими. Нехай ваша працьовитість, наполегливість та прагнення до знань стануть надійним фундаментом для майбутніх досягнень. Ми з нетерпінням чекаємо на можливість вітати вас у нашій академічній спільноті та спостерігати за вашим розвитком як висококваліфікованих фахівців та лідерів. Нехай цей шлях буде для вас повним відкриттів, нових знань та успіху.

 

Графік консультацій з підготовки до ЄВІ та ЄФВВ 2024 для студентів 4 курсів

Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова↓pdf

 

Відеозапис зустрічі буде розміщено згодом. Слідкуйте за оновленнями на сайті!

 

YEVIYEFVV grafik 2024 768x1086