Участь факультету в Міжнародному педагогічному форумі (16.02.23)
Знаковою подією для науково-освітньої спільноти Педагогічного факультету стала участь у Міжнародному педагогічному форумі «Модернізація педагогічної освіти у глобальному вимірі безпеки соціально-турбулентного світу», що відбувся 16 лютого 2023 року на базі Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.
Учасники об'єдналися для обговорення шляхів модернізації педагогічної освіти у глобальному вимірі безпеки соціально-турбулентного світу та винайдення моделей удосконалення професійної майстерності педагогічної еліти в нових умовах життя й розпочали роботу у блакитній залі центрального корпусу з пленарного засідання.
Привітали учасників наукового заходу Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет та голова Наглядової ради університету, третій Президент України Віктор Ющенко.
Про підготовку вчителя в контексті сучасних цивілізаційних викликів доповів президент НАПН України, доктор філософських наук, професор, академік НАН України, академік НАПН України Василь Кремень.
З доповіддю «Науковий пошук та інноваційність: концепт сучасної педагогічної освіти» виступив віцепрезидент НАН України, директор Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України, доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, академік НАПН України Олег Рафальський.
Віктор Андрущенко, доктор філософських наук, професор, академік НАПН України, член-кореспондент НАН України, висловив власні погляди на педагогіку перемоги і добра, справедливості і свободи.
Надзвичайною приємністю для колективу Педагогічного факультету стало відзначення нашого декана Тараса Олексійовича Олефіренка почесною нагородою – Нагрудним знаком «Василь Сухомлинський» з рук Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета. Відданий своїй справі Тарас Олексійович зазначив, що коли нагороджують декана – це означає, що нагороджують весь колектив, і це дійсно заслужено!
Після пленарного у стінах університету науковці продовжили роботу на секційних засіданнях: Неперервна педагогічна освіта у глобальному вимірі безпеки соціально-турбулентного світу; Педагогічна інноватика: напрями та технології безпеки освітнього простору; Аксіологічний футуризм освітньої політики якості й безпеки життя; Публічне управління та громадське самоврядування.
На основі виголошених думок та ідей було прийнято рішення Форуму, у якому зазначено, що його учасники згуртувались з метою консолідації зусиль солідарності в удосконаленні професійної майстерності педагогічної еліти й напрацюванні стратегій неперервної освіти та професійного розвитку для формування якості й безпеки освітнього простору у співпраці з міжнародними партнерами, вироблення обґрунтованих організаційно-управлінських рішень для розбудови футуристичної архітектури сфери освіти, науки й інноватики на транскордонному, міжнародному регіональному, національному та відомчому, інституційно-університетському рівнях.
Паралельно з секційними засіданнями в локації конгрес-холу Mercure Congress Centre представники Педагогічного факультету, в особі декана професора Тараса Олефіренка, заступниці декана з наукової роботи та міжнародного співробітництва професора Олени Матвієнко, доцента кафедри початкової освіти Дар'ї Губарєвої, взяли активну участь в обговоренні ціннісних орієнтирів у формуванні педагогічної еліти України.
Актуальні теми учасники наукового заходу розкривали у межах панелей:
– Педагогічна освіта впродовж життя
– STEM-освіта – HIGH-TECH технопарк, SMART-університет
– «Освіта для мене – школа для всіх». Заклади освіти: територія безпеки та комфорту.
Доповідь декана професора Тараса Олефіренка була присвячена питанням модернізації педагогічної освіти, її пріоритетним напрямкам та тенденціям. Тарас Олексійович розповів аудиторії про створення на базі Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова абсолютно дієвого багатоланкового «Сервісного центру технопарку», складовими якого є: «Освітній хаб» для проведення під час пандемії, а згодом – війни, студентами педагогічного факультету пізнавально-розвивальних занять в онлайн-форматі для дітей різного віку, у тому числі й тих, які змушені були виїхати за кордон; Центр психологічної реабілітації для збереження та відновлення психічного здоров’я дітей і дорослих, постраждалих від активних бойових дій рф; «Педагогічна лабораторія НУШ»; «Лабораторія гри»; Науково-дослідна лабораторія «Тьюторські практики»; Освітньо-науковий центр «Університет третього віку»; Освітня платформа «Івент-простір»; Курси з перепідготовки та підвищення кваліфікації вчителів та практичних психологів в умовах НУШ. Команда факультету завжди свідомо й ефективно реагує на виклики та нові завдання, що постають перед системою вищої освіти, адже чудово розуміємо, що освіта є стратегічним ресурсом поліпшення добробуту людей, забезпечення національних інтересів, зміцнення авторитету та конкурентоспроможності України на міжнародній арені.