25 січня 2024 року на засіданні Вченої ради Українського державного університету імені Михайла Драгоманова з доповіддю про реалізацію міжнародної співпраці та академічної мобільності на педагогічному факультеті виступив декан Тарас Олефіренко. Міжнародна співпраця є одним із пріоритетів розвитку УДУ імені Михайла Драгоманова – на цьому щорічно на початку навчального року наголошує наш ректор академік Віктор Андрущенко в своїх завданнях на поточний навчальний рік.
Міжнародне стажування для викладачів є не лише важливою складовою професійного розвитку, але й захопливим відкриттям культурних та освітніх особливостей інших країн. Воно дозволяє познайомитися з новими освітніми підходами, покращити свої професійні навички та розширити світогляд. Окрім академічної частини, міжнародне стажування надає унікальну можливість для культурної імерсії. Освітяни отримують можливість вивчати місцеві традиції, взаємодіяти з іноземними студентами та педагогами, а також долучитися до великого культурного спадку країни.
Детальніше: Стажування в Ірландії: нові обрії для української освіти
Адміністрація Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова в особі декана професора Тараса Олефіренка та заступниці декана, завідувачки кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки професора Олени Матвієнко висловлює щиру вдячність The LEGO Foundation в Україні за матеріальну підтримку в забезпеченні освітнього процесу у вигляді надання сучасного комп'ютера та кольорового принтера. Упевнені, що ця допомога дозволить нам впроваджувати інноваційні методи навчання, які сприятимуть розвитку творчих і критичних навичок у майбутніх вчителів.
30 червня наш викладач професор Тетяна Васютіна виступила на вебінарі «Fame Lab: найкращі практики навчання та дослідження» (конкурс, де висвітлюються найкращі дидактичні чи дослідницькі практики) з доповіддю «Формування громадянської компетентності у майбутніх учителів початкової школи: досвід і повоєнні перспективи». Цей вебінар був заключним етапом міжнародного стажування «New and innovative teaching methods», яке було організоване Малопольською школою публічного адміністрування та Краківським університетом економіки і тривало з 22 травня по 30 червня 2023 року.
Пані Тетяною на прикладі дисциплін, які вона викладає, було представлено власні напрацювання зі студентами (з урахуванням досвіду роботи в міжнародних проєктах), акцентовано увагу на діяльнісному та середовищному методологічних підходах у процесі формування складників громадянської компетентності майбутніх учителів та особливостях їх підготовки до формування основ цієї компетентності у молодших школярів.
Виступ нашої колеги та жваву дискусію учасників стажування за його результатами можна переглянути за покликанням https://www.youtube.com/live/VLhCwP3OTl8?feature=share (час виступу 1.18.38 – 2.01.00).
Дякуємо пані Тетяні за популяризацію роботи нашої кафедри та університету на міжнародному рівні!
Виклики в Україні, пов’язані з широкомасштабною війною, розв’язаною російською федерацією, спричинили сутнісні зміни у напрямах, формах і методах професійної діяльності педагогів усіх ланок вітчизняної системи освіти. Колектив Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова, зокрема кафедри початкової і дошкільної освіти, дякують «The LEGO Foundation» за матеріали до програми з підвищення кваліфікації педагогів закладів дошкільної та загальної середньої освіти (початкова та базова школа) «Благополуччя дітей та педагогів: дієві інструменти та практики психосоціальної підтримки» та м'які іграшки, які входять до комплекту серії мобільних ігор, книжок і мультфільмів.