Ви тут:  Головна Факультет Структура Кафедри Кафедра початкової освіти та інноваційної педагогіки Науково-дослідна лабораторія НУШ Підготовка «агентів змін» для НУШ Благополуччя дітей та педагогів: дієві інструменти та практики психосоціальної підтримки (від The LEGO Foundation)

Виклики в Україні, пов’язані з широкомасштабною війною, розв’язаною російською федерацією, спричинили сутнісні зміни у напрямах, формах і методах професійної діяльності педагогів усіх ланок вітчизняної системи освіти. Колектив Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова, зокрема кафедри початкової і дошкільної освіти, дякують «The LEGO Foundation» за матеріали до програми з підвищення кваліфікації педагогів закладів дошкільної та загальної середньої освіти (початкова та базова школа) «Благополуччя дітей та педагогів: дієві інструменти та практики психосоціальної підтримки» та м'які іграшки, які входять до комплекту серії мобільних ігор, книжок і мультфільмів.

lego 18.04.23

Основними завданнями програми є: забезпечення розвитку ціннісного ставлення педагогів до здійснення психосоціальної підтримки дітей, в умовах надзвичайних ситуацій, зокрема засобами навчання через гру; поглиблення й розширення знань педагогів закладів дошкільної та загальної середньої освіти (початкова та базова школа) з теорії і практики психології надзвичайних ситуацій, педагогіки гри, ефективних стратегій психосоціальної підтримки розвитку та навчання дитини в умовах надзвичайних ситуацій, зокрема засобами навчання через гру.

Серія книжок присвячена дружбі, емоціям, командній взаємодії та вмінню цінувати відмінності між різними особистостями, визначати разом з дітьми різні емоції, які проявлятимуть Веселі друзі. Ознайомитися з активностями можна в додатку "Peppy Pals".

Програму розроблено у межах проєктів: «Сприяння освіти» в дошкіллі; підтримки Нової української школи; впровадження модулів і спецкурсів із діяльнісних методів навчання в освітні програми закладів вищої освіти відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та The LEGO Foundation щодо співпраці у сфері освіти та науки (2021 р.).

Декан факультету професор Тарас Олефіренко висловлює щиру вдячність професору Олені Матвієнко, завідувачці кафедри початкової освіти, та професору Ганні Цвєтковій, завідувачці кафедри дошкільної освіти, за співпрацю із The LEGO Foundation та активну участь викладачів кафедр у проєктах, що сприяють розвитку якості освіти через всебічний розвиток дитини. Тож надихаймо та розвиваймо творців майбутнього України – наших дітей і наших майбутніх учителів і вихователів – шляхом упровадження ігрових і діяльнісних методів навчання в освітній процес закладів дошкільної, загальної середньої та вищої освіти, задля всебічного розвитку та формування наскрізних умінь.

lego 18.04.23