Ви тут:  Головна Факультет Структура Кафедри Кафедра педагогіки Студентська наука Виїзна Всеукраїнська науково-практична конференція «Холодний яр: досвід історичного минулого в сучасному науково-педагогічному дискурсі» в рамках культурно-просвітницького заходу «Козацький дух та природа: мандрівка крізь століття»

Виїзна Всеукраїнська науково-практична конференція «Холодний яр: досвід історичного минулого в сучасному науково-педагогічному дискурсі» в рамках культурно-просвітницького заходу «Козацький дух та природа: мандрівка крізь століття»

 

27 вересня 2024 року професорсько-викладацьким складом і студентським колективом Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова під керівництвом декана, професора Тараса Олефіренка та за організаційної участі завідувачки кафедри педагогіки, професорки Світлани Кушнірук був проведений виїзний культурно-просвітницький захід «Козацький дух та природа: мандрівка крізь століття», який дав змогу всім учасникам побувати на Черкащині, у славетних та легендарних місцях історичної спадщини нашого народу.

 

ХОЛОДНИЙ ЯР каф пед 1

 

Одним із знакових місць подорожі стало місто Чигирин – архітектурний музейно-краєзнавчий комплекс «Резиденція Богдана Хмельницького». Місто Чигирин раніше називали "містом нескорених", оскільки було розташоване на краю дикого поля і першим брало на себе удар завойовників.

 

ХОЛОДНИЙ ЯР каф пед 1

 

Наступним місцем подорожі було урочище Холодний Яр, місце густих лісів і природніх глибоких ярів, а також героїчних сторінок національно-визвольної боротьби за свободу нашого народу, символом якої стала Холодноярська республіка.

 

Адже тільки аналізуючи історичне минуле; усвідомлюючи цінність виборюваної століттями української державності; осмислюючи суть невдач і перемог можливо визначити шлях з минулого через сьогодення у  майбутнє України.

 

ХОЛОДНИЙ ЯР каф пед 1ХОЛОДНИЙ ЯР каф пед 1

 

Якраз такі важливі питання під час Всеукраїнської науково-практичної конференції «Холодний яр: досвід історичного минулого в сучасному науково-педагогічному дискурсі» піднімалися у студентських доповідях за керівництвом викладачки кафедри педагогіки Оксани Вознюк. Так, студентка 3 курсу ОПП «Психологія» Владислава Миколюк в своїй розвідці зазначила про важливість виховання сучасної учнівської молоді на засадах героїчної минувшини, а студентка 2 курсу ОПП «Психологія» Софія Щипанська акцентувала на необхідності та нагальності осмислення ідей визвольної боротьби українського народу (1918 -2024 рр.) в освітньому контексті.

 

ПРОГРАМА конференції↓pdf

 

Результати конференції дали можливість прийти до спільної резолюції: «Наше майбутнє в наших руках. І якщо ми пам’ятатимемо, шануватимемо і враховуватимемо позитивні здобутки минулого в сучасності, то наша держава стане однією з наймогутніших держав європейського континенту. Бо Україна – багата, родюча, красива, славиться своїм історичним минулим і розумними людьми, які прославляли її у всі часи і прославляють в сьогоденні.

 

Слава Україні!

 

ХОЛОДНИЙ ЯР каф пед 1

 

ХОЛОДНИЙ ЯР каф пед 1

 

ХОЛОДНИЙ ЯР каф пед 1

ДУБ ЗАЛІЗНЯКА