Виставка Ірини Петрик «Джерело життя» (13-31.05.2024)

Кажуть, що петриківські візерунки наповнені сонцем – в них є щось наївне, чисте і чарівне, родом з дитинства. А саме з дитинства розпочинається життя кожного з нас. «Джерело життя» – це виставка художніх робіт випускниці кафедри образотворчого мистецтва УПУ імені Михайла Драгоманова Ірини Петрик в стилістиці петриківського живопису. Представлені твори розкривають бачення автором теми джерел життя. Центральні роботи виставки – це цикл творів «Коловорот», в основі яких лежить композиція «дерево життя». Дерево життя – це давній український символ, що уособлює виникнення всього живого, символізує порядок і злагоду, які протистоять хаосу. Образ дерева життя набуває особливої актуальності у наші часи. Серед робіт молодої художниці можемо побачити серію переосмислених в ажурній техніці петриківського розпису традиційних писанок, а сама форма писанки – яйце – це символ зародження Всесвіту і життя. Цикл ілюстрацій до календаря «Рух зірок», композиції з левиками – володарями різних стихій, котрі допомагають підтримувати порядок у світі, ілюстрації для дітей – ці та інші твори покликані дарувати радість і добро цьому світу. Деякі роботи створені у часи блекаутів: у них закладене прагнення перемоги світла над темрявою. Петриківський розпис – мистецтво стійкості, адже він вижив у часи заборон і репресій, а з відновленням Україною незалежності знову квітне і розвивається. Ця виставка є кроком до популяризації та осучаснення техніки петриківського розпису, розширення меж її використання, висловлення актуальних подій художньою мовою. Українське народне мистецтво унікальне, воно заслуговує на повагу та визнання. Його вивчення та інтерпретації є важливими для збереження і розвитку української культурної спадщини.

13-31 травня 2024
Куратор Ірина Петрик