Зустріч із викладачами кафедри дошкільної освіти в рамках проведення серії тренінгів «Школа молодого викладача» (18.12.2024)
😌👯♀️🤩🫂 Чудового зимового дня напередодні Різдва, 1️⃣8️⃣ грудня 2️⃣0️⃣2️⃣4️⃣ року, в урочистій світлій конференц-залі центрального корпусу Українського державного університету імені Михайла Драгоманова за ініціативи завідувачки кафедри дошкільної освіти докторки педагогічних наук професорки Ганни Цвєткової та за підтримки декана Педагогічного факультету кандидата педагогічних наук професора Тараса Олефіренка відбулася зустріч з викладачами кафедри дошкільної освіти в рамках проведення серії тренінгів «Школа молодого викладача» з метою формуванню навичок ефективної комунікації зі студентами та ознайомлення з сучасними підходами до викладання.
Зустріч включала:
💥 розгляд моделей поведінки особистості в різних ситуаціях;
💥 розв’язання провокативно-конфліктних ситуацій;
💥 рольові ігри;
💥 обмін досвідом;
💥 приємне спілкування в компанії професіоналів;
спонукання до самовиховання та самовдосконалення;
💥 партнерську взаємодію та підтримку.
☺️🫰Тренінг нікого не лишив байдужим! Учасники з задоволенням діляться своїми враженнями та здобутками:
«Модератор Ганна Цвєткова професійно навела приклади життєвих позицій особистості по Е. Берну згідно його транзакційного аналізу («Я добре – ви недобре», «Я добре – ви добре», «Я недобре – ви не добре», «Я недобре – ви добре») та майстерно розіграла рольові ігри, акторськи демонструючи різні моделі поведінки відповідно до позицій особистості щодо інших людей у системах «Педагог-студенти», «педагог-колеги», «керівник-підлеглі». Тренер віддзеркалила враження від кожного учасника тренінгу, поцікавилась почуттями та думками, поділилася власним педагогічним досвідом. Обговорювали провокативно-конфліктні педагогічні ситуації та ефективні стратегії поведінки у них. Вкінці учасники прийшли до висновку про прийняття особливостей строкатої професійної педагогічної діяльності, необхідності партнерської взаємодії за принципами поваги, довіри та рівності, колегіальної співпраці та самовдосконалення. У контексті тренінгу часто згадувалась відома цитата про суміжність та взаємозв`язок наук педагогіки та психології: «Психологія без педагогіки безкорисна, а педагогіка без психології безсила».
Рефлексія триває…🌟 Дякуємо за корисну тренінгову взаємодію всім учасникам та натхненниці-модераторці професору Ганні Цвєтковій. Плануємо продовження подібних заходів з метою згуртування педагогічного колективу кафедри, налагодження ефективної співпраці у здоровому психологічному кліматі та професійного зростання кожного педагога вищої школи» – поділилась враженнями кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри дошкільної освіти – Віра Корх.
🌟 «Щиро вдячна Ганні Георгіївні за цікавий, змістовний, інформаційний семінар. Я отримала нові знання щодо позиції у спілкуванні викладача зі студентами, варіантами вирішення суперечливих ситуацій у взаємодії викладача з аудиторією, важливого значення наповнення власних ресурсів.
Позитивна атмосфера спілкування та обговорення актуальних наукових питань у колі професорсько-викладацького складу кафедри дошкільної освіти сприяла обміну педагогічним досвідом. Окреме захоплення викликав приклад Ганни Георгіївни, як харизматичного лідера з гуманістичними якостями. Загалом, семінар був корисним для мого подальшого професійного вдосконалення» – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти – Вікторія Агіляр Туклер.
✨«Висловлюємо щиру вдячність завідувачці кафедри дошкільної освіти, професорці Ганні Цвєтковій за організацію та проведення кола спілкування «Школа молодого викладача». В ході зустрічі ми отримали цінні поради, ознайомились з інструментами для побудови ефективного спілкування, розвитку емоційного інтелекту, розуміння важливості довіри та поваги у професійних відносинах.
Особливо варто відзначити практичну спрямованість тренінгу, який дозволив не лише почути теоретичні поради, але й відчути їхній ефект у конкретних ситуаціях завдяки рольовим іграм та педагогічним ситуаціям, а також порадам від професіоналів кафедри – професорки Раїси Шулигіної та доцентки Софії Довбні, що дало змогу кожному з нас переосмислити власну роль у комунікації та знайти нові підходи до самоконтролю, до здатності керувати ситуацією, до вирішення можливих конфліктів чи непорозумінь під час власної професійної діяльності».
🌟«Дякуємо, що знаходите час для таких зустрічей та звертаєте увагу на потреби і проблеми молодих викладачів, сприяючи їхньому вирішенню через змістовні та надихаючі заходи. Ми високо цінуємо Вашу готовність вислухати, зрозуміти та допомогти у пошуку оптимальних рішень. Завдяки таким зустрічам ми стаємо не лише компетентнішими, але й більш впевненими у своїх силах» – поділилась викладачка кафедри дошкільної освіти – Ірина Кузьменко.