Ви тут:  Головна Абітурієнтові Оголошення для абітурієнта! Як підписати документи кваліфікованим електронним підписом (КЕП)?

Як підписати документи кваліфікованим електронним підписом (КЕП)?

До уваги абітурієнтів і студентів!

У 2022 році подання оригіналів необхідних документів для зарахування на навчання для певних категорій вступників може здійснюватися шляхом надсилання їх сканованих копій, із накладанням на відповідні файли кваліфікованого електронного підпису (КЕП) вступника, на електронну адресу Приймальної комісії в терміни, визначені в Правилах прийому 2022 року. У такому випадку надання оригіналів необхідних документів та укладання договору про навчання між ЗВО та вступником (за участі батьків або законних представників – для неповнолітніх вступників) здійснюється впродовж 20 робочих днів від дати початку навчання.

Зауважимо, якщо впродовж двадцяти календарних днів після початку навчання від вступника не будуть отримані оригінали документів (особисто або поштовим відправленням), а також якщо у цей термін не буде укладено договір про навчання (підписаний особисто або кваліфікованим електронним підписом), то наказ про зарахування скасовується.

кепАлгоритм дій:

1. Підготуйте сканкопії необхідних оригіналів документів за переліком, а також сканкопію заяви, роздруковану з електронного кабінету.

2. Накладіть Кваліфікований електронний підпис (КЕП) вступника на кожен електронний документ (відеоінструкція).

3. Підписані документи надішліть на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. та обов'язково вкажіть у темі листа назву факультету, освітній рівень (бакалавр, магістр), а також прізвище, ім’я та по батькові вступника повністю.

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ

для абітурієнтів та студентів:

🎯Як отримати кваліфікований електронний підпис?

🎯Онлайн-сервіс для створення кваліфікованого електронного підпису

🎯Онлайн-сервіс перевірки кваліфікованого електронного підпису.

🎬 Текстова інструкція до відео:

Як підписати документ кваліфікованим електронним підписом (КЕП)?

Крок 1:
Підготуйте файл – електронний документ або електронну копію документу – до підписання.

Крок 2:
✔️Потрібно скористатися веб-сервісом будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. Наприклад, https://czo.gov.ua (Центральний засвідчувальний орган Міністерства цифрової трансформації України)
✔️Обрати Довірчу послугу – "Підписати документ".
✔️Серед варіантів підписання файлу обрати – за допомогою "Електронного підпису".

Крок 3:
Зчитайте ключ з файлового носія – зазвичай цей файл має назву Key-6 з розширенням *.dat (зустрічаються також розширення *.pfx, *.pk8, *.zs2, *.jks). Аби скористатись файловим носієм, вам необхідно:
✔️ Обрати зі списку свого надавача електронних довірчих послуг – суб’єкта, до якого ви зверталися для отримання електронного підпису.
✔️ Завантажити із зовнішнього носія чи власного комп’ютера файл з вашим особистим ключем.
✔️ Вказати пароль доступу до особистого ключа у відповідному полі.
✔️ "Зчитати"

Крок 4:
✔️Перевірте ваші персональні дані та натисніть "Далі".
✔️Для підписання й збереження оберіть "інший формат", а саме – Формат CAdES з розширенням *.p7s
✔️Нарешті, оберіть у відповідному полі файли, необхідні для підписання.
✔️Натисніть "Підписати".

Крок 5:
Перевірте дані у сповіщенні "Документ підписано".
✔️Оберіть і натисніть на "файл з підписом".
Документи підписано і завантажено!