You are here:   Home Факультет Структура Кафедри Кафедра практичної психології Оголошення та події кафедри Підсумки роботи Форуму сімейної психології до Міжнародного дня сім'ї

Підсумки роботи Форуму сімейної психології до Міжнародного дня сім'ї

До Міжнародного дня сім’ї кафедрою практичної психології Факультету педагогіки і психології Національного педагогічного університету ім.М.П.Драгоманова було організовано Форум сімейної психології, присвячений темі “Сім’я під час пандемії”.

У Форумі сімейної психології взяли участь понад 200 слухачів. І кожен учасник отримав досвід, який знадобиться як в особистому житті, так і в професійному, зокрема сімейним психологам.

 

форум Пс від 14.05.21 0

 

З 10 по 13 травня для учасників Форуму сімейної психології провідні психологи-практики транслювали прямі ефіри, присвячені різним аспектам життя родини.

 

14 травня в рамках Форуму сімейної психології на учасників чекали 6 вебінарів в онлайн-форматі.

 

форум Пс від 14.05.21 1

 

Захід відкрив професор Тарас Олексійович Олефіренко, декан Факультету педагогіки і психології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

 

Упродовж 4 днів на учасників чекали о 10, 12, 18 та 20 годині у закритій групі facebook https://www.facebook.com/groups/forum.family.psy

майстер-класи від психологів-практиків на такі теми:

 

🧩“Правила  та домовленості в сім'ї під час пандемії” Зінько Оксана Ph.D., психолог, доцент кафедри практичної психології НПУ Драгоманова, організатор Форуму сімейної психології.

 

🧩“5 правил виживання в однокімнатній квартирі” Антоненко Наталія арт-терапевт, арт-коуч, координатор соціального проекту "Разом".

 

🧩“Чому ми хворіємо, або як родині не захворіти” Чайка Альона магістр психології, арт-терапевт, арт-коуч, енерготерапевт, консультант в методі академіка С.І.Лосєва. Засновниця благодійного проекту підтримки літніх людей "Молоді Душею" (США).

 

🧩“Сім’я з малятами під час карантину: рай чи пекло?” Савченко Ірина практичний психолог НВК ЗНЗ 1-3 ступенів "Міжнародна інноваційна школа–дитячий садок" Хеппі нест ".

 

🧩“Фінансовий план сім'ї в період пандемії” Германчук Інна практичний психолог, педагог з раннього розвитку, арт терапевт, модератор фінансово-психологічної тренінг-гри "Психологія грошей".

 

🧩“Як оздоровити подружжя під час карантину” Атаман Юлія Керівник Школи позитивного зросту для дівчат-підлітків "ЖАСІНТА", ведуча жіночих онлайн-груп "Серце жінки", "Я – жінка у гармонії і балансі", ведуча онлайн-марафонів "Щастя у кожному дні", "Як розмовляти з дітьми про секс," "Не ідеальна щаслива Я", ведуча груп подружніх пар "Домашня Церква", авторка книги для одружених "Короновані небом".

 

🧩“Як жити, якщо ми такі різні?” Лук'янчук Наталія Кандидат психологічних наук, Український гуманітарний інститут. Доцент кафедри педагогіки та психології.

 

🧩“Просто до школи під час пандемії”  Лутак Ірина – психолог-консультант методом транзакційного аналізу та монодрами.

 

🧩“Виконання сімейних функцій під час пандемії: теорія і практика” – Рашковська Ілона кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології НПУ ім.М.П.Драгоманова.

 

🧩“Тато вам не мама на карантині” Цвєтков Сергій – тренер з відповідального батьківства, виконавчий директор Міжнародного Центру Батьківства.

  

🧩“Ідеальний чоловік в епоху карантину” Благодир Наталія кандидат психологічних наук, практикуючий психолог, психотерапевт в гештальт-підході, арт-тренер, змі-експерт ("1+1", "Україна", "НТН", "Киев", "Киев-live", "Надія", "Алатра-тв"), тренер та організатор міжнародних фестивалів розвитку особистості, ведуча метафоричної трансформаційної гри "Колесо життя",  автор метафоричних асоціативних карт "Ініціація Жінки".

 

🧩“Зниження рівня тривожності у сім‘ях, які вимушено знаходяться в ізоляції (карантин, віддалена робота). Практичні рекомендації”  Шумейко Анна військовий психолог, Ph.D.student, капітан ЗСУ, Військовий інститут КНУ ім.Т.Шевченка; аспірант (ад’юнкт).

 

🧩“Інтимні стосунки під час карантину” Сербіна Аліна сексолог, системно сімейний психолог, арт-терапевт, Гештальт терапевт в процесі навчання (Іспанія).

 

🧩“Як знайти спільну мову з підлітком під час карантину?” Тищенко Катерина магістр практичної психології, тренер та ведуча психологічних тренінгів, психолог-консультант.

 

🧩“Що робити якщо дізнались про гомосексуальність дитини?”  Діденко Марина  кандидатка психологічних наук, психологиня-практик, тренерка, викладачка «Університету менеджменту освіти». Авторка науково-популярних статей, тренінгів та онлайн-курсів. Експертка з питань сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Досвід практичної роботи 10 років.

 

🧩“Сім'я в умовах карантину, але карантин не всередині сім'ї” Петрик Олена магістр економіки, психології, логопедії та спеціальної педагогіки. Автор модельних програм і посібників для вчителів та педагогів вищої школи.

 

🧩“Співзалежні сім'ї в умовах карантину та локдауну” Сербін Дмитро психолог, тренер особистісного зростання. Психолог по роботі із залежними і їх сім'ями. Працює в антинаркотичній асоціації Ренесанс і Рекавері. Психолог по роботі із залежними та їх сім'ями.

 

форум травень 2021

 

14 травня тренери розкрили наступні теми:

 

  1. “Як захистити/зберегти сім'ю під час кризи/пандемії?” Зінько Оксана Миколаївна  Ph.D., психолог, доцент кафедри практичної психології НПУ Драгоманова, ініціатор соціального проекту "Разом", організатор Форуму сімейної психології.
  2. “Типові труднощі у спілкуванні дитини з членами родини під час карантину” Петрова Алла Сергіївна  кандидат психологічних наук, психотерапевт, доцент кафедри практичної психології факультету педагогіки і психології НПУ ім.М.П.Драгоманова .
  3. “Mental Wellbeing сім'ї в умовах пандемічного карантину”  Зеленін Всеволод  PhD, професор НПУ ім. М.П. Драгоманова, Master-Trainer ICU, автор книг.
  4. “Навчаємося дбати про психологічний стан сім'ї разом”  Селіванова Олена  кризовий психолог, супервізор соціального проекту "Разом", старший консультант по програмі ВОЗ "Управління проблемами +", автор та ведуча серії тренінгів для батьків "Школа відповідального батьківства".
  5. “Безмежне батьківство. Реалії та наслідки локдауну, клінічний погляд”  Хоменко Катерина Василівна  магістр психології, тренер соціально-психологічного тренінгу, ведуча навчальних програм з патопсихології, досвід роботи в діагностуванні психічних розладів 12 років.
  6. “Секс в сім'ї під час карантину”  Глущенко Оксана  магістр психології і педагогіки, практичний психолог, сексолог, СМІ-експерт, Актриса театру і кіно.

 

форум Пс від 14.05.21 2

 

форум Пс від 14.05.21 3

 

форум Пс від 14.05.21 4 

 

Учасники брали активну участь у флешмобах та естафетах проведених у рамках Форуму сімейної психології.

 

Був створений:

  • опитувальник «Масштаби Форуму Сімейної Психології»; 
  • #жовтий_челендж в Instagram та Facebook для підтримки форуму.

 

До Форуму сімейної психології долучилися слухачі з усіх куточків України та навіть з сусідніх країн. Учасники приєдналися з таких міст, як Київ, Дніпро, Івано-Франківськ, Чернігів, Полтава, Черкаси, Львів, Запоріжжя, Житомир, Суми, Харків, а також з Азербайджану, Італії, США, Польщі.

 

Усі зареєстровані учасники отримали сертифікати.

 

Форум сімейної психології досяг очікуваних масштабів. У трансляції 14 травня взяли участь одночасно понад 200 небайдужих до психології сім’ї. Учасники, які підключилися до трансляції, активно користувалися чатом, давали зворотній зв’язок та змогли наповнити Форум життям. Ми пишаємося тим, що до такого важливого заходу долучилися учасники з різних куточків країни та раді зробити внесок для підтримки сімейних психологів та інституту сім’ї.

 

Організатор Форуму сімейної психології,

доцент кафедри практичної психології

Факультету педагогіки і психології
НПУ імені М.П.Драгоманова

О. М. Зінько