Лук’янченко Ольга Миколаївна, працюючи на посаді пост-доктора в одному із педагогічних університетів Ірландії мала щасливу нагоду виступи з доповіддю «Підтримка українських дітей через музику в школі в контексті вимушеної міграції» на щорічній ХІІ конференції Спілки Музичної Освіти в Ірландії (20-30 листопада 2024 року). Конференція відбулася в одному із найстаріших університетів UCC в Ірландії, в місті Корк.

 

Українська дослідниця представила свій досвід роботи у науковому проєкті, що фінансувався Ірландською Дослідницькою Радою та наголосила про дієвість і результативність створення спеціальних дискретних просторів, де українські діти могли б «бути собою», та за допомогою вітчизняної музики втілювати свої почуття та надії, підтримувати свою національну ідентичність та співати пісні на рідній мові.

 

Доповідь викликала жвавий інтерес та підтримку.

 

Висловлюємо щиро вдячність керівництву університету та Педагогічного факультету за підтримку ініціативи щодо можливостей реалізації науковців в міжнародній співпраці.

 

Лукянченко Корк КонференціяЛукянченко Корк Конференція

 

4 листопада 2024 року викладачі кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова – Дар'я Губарєва та Неля Мельничук разом із завідувачкою кафедри професоркою Оленою Матвієнко – взяли участь у серії тренінгів, організованих МОН України для закладів вищої та фахової передвищої освіти за підтримки The LEGO Foundation.

 

Тренінг коло LEGO Foundation 4.11.24 1

 

Плідно триває співпраця викладачів кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова з фондом The LEGO Foundation під патронатом Міністерства освіти і науки України. Так, наприкінці жовтня 2024 року кафедра отримала набір методичних посібників: «Ранкові зустрічі у початковій школі», «Ранкові зустрічі у 1 класі», «Діяльнісна математика в початковій школі», «Проєктна робота в початковій школі», а також посібник «Діяльнісний підхід у школі».

 

Завдяки такій підтримці фондом The LEGO Foundation майбутні вчителі початкових класів зможуть безпосередньо проявити свою творчість і винахідливість й оволодіти сучасними методиками організації ігрової діяльності як наскрізного підходу в освітньому процесі початкової школи. І це стане можливими як при вивченні спецкурсу «Навчання через гру», так і під час опанування інших методик освітніх галузей в початковій школі.

 

The LEGO Foundation кПОІП 25.10.24 4

 

25 січня 2024 року на засіданні Вченої ради Українського державного університету імені Михайла Драгоманова з доповіддю про реалізацію міжнародної співпраці та академічної мобільності на педагогічному факультеті виступив декан Тарас Олефіренко. Міжнародна співпраця є одним із пріоритетів розвитку УДУ імені Михайла Драгоманова – на цьому щорічно на початку навчального року наголошує наш ректор академік Віктор Андрущенко в своїх завданнях на поточний навчальний рік.

 

виступ декана на ВР 25.01.24

 

Міжнародне стажування для викладачів є не лише важливою складовою професійного розвитку, але й захопливим відкриттям культурних та освітніх особливостей інших країн. Воно дозволяє познайомитися з новими освітніми підходами, покращити свої професійні навички та розширити світогляд. Окрім академічної частини, міжнародне стажування надає унікальну можливість для культурної імерсії. Освітяни отримують можливість вивчати місцеві традиції, взаємодіяти з іноземними студентами та педагогами, а також долучитися до великого культурного спадку країни.

 

Стажування в Ірландії ПФ 2024

Page 1 of 5