♿️ У рамках вивчення дисципліни «Інклюзивне освітнє середовище в ЗДО» 1️⃣2️⃣ травня 2️⃣0️⃣2️⃣5️⃣ року здобувачі вищої освіти денної форми навчання I і III курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (1-А та З-А груп) спеціальності "Дошкільна освіта", Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова під супроводом кандидата педагогічних наук, доцента кафедри дошкільної освіти Андрущенко Наталії Вікторівни відвідали інклюзивно-ресурсний центр №🔟 Шевченківського району міста Києва. 🫂🧑🦯
Фахівцями ІРЦ було розкрито такі питання:
1. Проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини.
2. Склад команди психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП.
3. Співпраця ІРЦ з батьками дітей з ООП.
4. Корекційно-розвиткові та психолого-педагогічні послуги, які надаються особам з ООП в ІРЦ.
4. Створення ІПР.
5. Організація та облаштування ресурсної кімнати.
6. Перспективи працевлаштування.
☺️💞 Візит до приватного закладу дошкільної освіти «Sense Kids»: досвід, що надихає!🏠🌈
👯♀🫶🧒👧 Нещодавно ми, здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності "Дошкільна освіта" педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова, мали чудову нагоду в рамках дисципліни «Педагогіка дошкільна» (👩🏻💼 викладачка дисципліни: кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри дошкільної освіти Софія Довбня) відвідати сучасний приватний заклад дошкільної освіти «Sense Kids».
Іноді для справжнього відкриття потрібні не підручники й лекції, а сміливість зануритися у світ гри без обмежень. Саме таке середовище – незвичне, живе, повне несподіванок, – допомагає не лише розкрити потенціал дитини, а й подивитися на розвиток емоційної сфери, уяви та креативності під новим кутом.
У пошуках нетрадиційного ігрового середовища 6 травня 2025 року здобувачами IV курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності «Дошкільна освіта» у супроводі викладача кафедри дошкільної освіти Ірини Кузьменко була відвідана інтерактивна виставка «Третє дихання». Головною метою візиту було ознайомлення з нетрадиційним ігровим середовищем (під час вивчення дисципліни «Практикум з ігрової діяльності дітей дошкільного віку»), яке можна було б використати для розвитку дитячої уяви, їх емоційної сфери, креативності та просто для отримання насолоди від самого процесу гри у нестандартних умовах.
За підтримки керівництва університету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова – ректора, професора Віктора Андрущенка, декана Педагогічного факультету – професора Тараса Олефіренка та завідувачки кафедри дошкільної освіти – професорки Ганни Цвєткової,3️⃣0️⃣ квітня 2⃣0⃣2⃣5⃣ року відбулося урочисте відкриття виставки «Весна – де ми стоїмо до кінця» в артпросторі «Скло».
Виставка популяризує українські цінності через такі культурні заходи, розповідає про сучасну Україну, воєнні дії, міць української нації, що символізує незламність та ідентичність власної культури.
Науково-педагогічний колектив кафедри дошкільної освіти та студенти денної і заочної форми навчання спеціальності «Дошкільна освіта» презентували власну експозицію на якій були представлені крашанки й писанки з прадавніми знаками-візерунками, що дійшли до нас з часів Трипілля, hand made-композиції, рушники з традиційними орнаментами тощо. Яскравою окрасою експозиції стала декоративна картина, викладена писанками під символічною назвою «Карта України». Кожен бажаючий мав можливість доторкнутись до витвору мистецтва та відчути ту теплоту, яку хотіли передати студенти і викладачі кафедри дошкільної освіти.
💖 Музей науки Малої академії наук України – це перший державний інтерактивний музей науки в Україні. Його головна особливість у тому, що більшість експонатів тут можна і потрібно чіпати, досліджувати та експериментувати з ними. Це робить процес навчання захопливим та зрозумілим для відвідувачів будь-якого віку.