You are here:   Home ПФ Асоціація Проєкти Структура Кафедри ПФ Кафедра початкової освіти та інноваційної педагогіки Оголошення та події кафедри ВІДКРИТИЙ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПРОСТІР ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ НАУКОВЦІВ

ВІДКРИТИЙ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПРОСТІР ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ НАУКОВЦІВ

 

Наука – це міст, що поєднує культури та створює нові можливості для розвитку суспільства, а відкритість до світу дозволяє дослідникам знайти підтримку, обмінятися досвідом і реалізувати найсміливіші наукові ідеї. Своїм досвідом міжнародного стажування ділиться з нами колега, що перебуває наразі в Ірландії. Отримавши можливість підвищити наукову кваліфікацію за кордоном, доцент кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова Лук’янченко Ольга працювала протягом останнього року пост-доктором у рамках міжнародного проєкту «Музика в інтеркультурній школі: відкритий простір для агентності та приналежності» в одному із педагогічних університетів Ірландії в м. Лімерик.

 

Лукянченко Стажування Ірландія.2024

 

Робота в якості українського дослідника надала можливість провести перше в Ірландії дослідження досвіду українських дітей і в умовах міграції щодо ролі музики в школі як засобу створення простору для підтримки своєї національної ідентичності, зв'язку один з одним, емоційної стабільності, адаптації до нового культурного середовища.

 

У межах проєкту було здійснено якісне дослідження відповідно до мети проєкту серед дітей як у місцевому українському ком'юніті (м. Маллоу), так і в одній із шкіл м. Лімерик, де навчалися українські діти (22 особи). Створено авторську програму серії музичних воркшопів для дітей різного віку: молодшого (4-8 років) та старших класів початкової школи (9-11 років). Проведено 17 музичних воркшопів та досліджено роль музики у створенні простору для почуття приналежності та агентності.

 

Лукянченко Стажування Ірландія.2024

 

Тісна співпраця з ірландським керівником доктором Алвою Кенні розширила рамки проєкту через дослідження ролі музики у збереженні професійної ідентичності українських музикантів в умовах вимушеної міграції, її ролі у побудові життєвих траєкторій та підтримці життєстійкості. З цією метою було інтерв’юйовано 3 українських професійних музиканта в умовах вимушеної міграції в Ірландії та Німеччині та підготовлено статтю до індексованого журналу.

 

Також була можливість частково вести вибірковий навчальний курс для майбутніх вчителів початкової школи «Лідерство у хоровому мистецтві» (вересень-листопад 2024), у ході якого було розучено з ірландськими студентами українську щедрівку в обробці М. Леонтовича та Дж. Вільховського «Carol of the Bells».

 

Лукянченко Стажування Ірландія.2024

 

Основні результати робити в міжнародному проєкті були представлені в 2 статтях у співавторстві в наукових індексованих журналах, блогах проєкту, музичному європейському онлайн-журналі, на міжнародних конференціях у формі доповідей на:

  • 31-ій Європейській конференції Музичної Асоціації «Традиції в трансформації» в Консерваторії м. Дублін TUD (червень 2024) «Ukrainian Children Making Music in an Irish School: A Temporary Place to Be?»;
  • 12-ій щорічній конференції Асоціації музичної освіти в Ірландії в Університеті м. Корк  UCC (листопад 2024): «Supporting Ukrainian Children Through Music at School in the Context of Forced Migration»;
  • Круглому столі  в рамках жіночої наукової мережі Athena Swan Day (жовтень 2024)
  • Феміністичному фестивалі у м. Лімерик.

 

Лукянченко Стажування Ірландія.2024

 

Крім того пощастило бути присутньою на інших заходах, як-от:

  • Міжнародній науковій конференції PLAY 2024 (березень 2024)
  • Воркшопі з міжнародною участю Creative Histories of Migration (травень 2024);
  • Global Village Teach Meet event (травень 2024) тощо.

 

Висловлюю щиру вдячність за підтримку наукової ініціативи ректорові УДУ імені Михайла Драгоманова академіку Андрущенку В. П., деканові Педагогічного факультету професору Олефіренку Т. О. та завідувачу кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки професору Матвієнко О. В. Ваша довіра та сприяння надихають на нові наукові відкриття, творчий пошук і плідну міжнародну співпрацю!

 

Ольга Лук’янченко, доцент кафедри

початкової освіти та інноваційної педагогіки

Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова

 

Лукянченко Стажування Ірландія.2024

 

Лукянченко Стажування Ірландія.2024Лукянченко Стажування Ірландія.2024