ПЕДАГОГИ ФАКУЛЬТЕТУ: На відкритій лекції-семінарі доцента Наталії Кравченко «Жанр натюрморту в різних школах живопису»
20 лютого 2025 року науково-педагогічні працівники кафедри образотворчого мистецтва Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова взяли участь у проведені лекції-семінару «Жанр натюрморту в різних школах живопису». Лекторка Кравченко Наталія Іванівна, кандидат мистецтвознавства, доцент, зазначила, що в програмі підготовки фахівців спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» важливе значення має поглиблення теоретичних знань з історії розвитку жанру натюрморту в образотворчому мистецтві, зокрема в живописі. Адже ці знання необхідні майбутнім художникам як база для свідомого використання принципів і прийомів цього жанру в сучасній мистецькій візуальній практиці.
Метою лекції було привернення уваги слухачів до важливості здійснення аналізу напрацьованої майстрами натюрморту спадщини як неоціненного історичного матеріалу. Він відкриває для сучасних митців різноманітні аспекти мистецько-формалістичного, композиційного, тематичного пошуку та експериментів у галузі технічного втілення художнього задуму. Під час семінару присутнім було представлено в стислій формі етапи розвитку жанру натюрморту на прикладі творів від часів античності до періоду постмодернізму, було розглянуто розмаїття натюрмортів і виявлено їхні художні особливості та стильові риси в різних школах живопису, значення в них предметного складу, композиції, освітлення, ракурсу презентації об’єктів, другорядних деталей.
Лекція-семінар спонукала присутніх до обговорення проблем викладання натюрморту в програмі підготовки фахівців спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація». Було наголошено на чіткій систематизації ідентифікаційних ознак творів, які визначають їх належність до певної стилістики та мистецької течії. Це необхідна робота не лише для творчих експериментів в сучасній художній практиці, але й важливий матеріал для роботи в якості АІ спеціаліста – AI Creator – при створенні візуалу. Отже знання з історії мистецтва сьогодні допомагають фахівцям в галузі візуального мистецтва чітко визначати технічне завдання для створення зображення, вміти інтерпретувати історичні стилі в сучасних полотнах, через репліки і парафраз розкривати новий зміст сучасних явищ.